VIP Wakat: Portal o pracy i biznesie

VIP Wakat

O pracy i biznesie

Robot do sprzątania z funkcją mopu – to jest naprawdę przełom!

Obecnie widok robota do odkurzania nie jest niczym nietypowym. Automatyzacja jednej z najmniej ulubionych czynności domowych wydaje się atrakcyjna dla wielu osób, jednak konieczność użycia tradycyjnego mopa po użyciu robota było dość uciążliwe. Jednak nowa generacja robotów odkurzających, które wyposażone są w mopy, rozwiązuje ten problem.

Rozwiązane zostały dwa główne problemy robotów odkurzająco-mopujących.

Kiedy się nad tym zastanowić, to szybko stanie się jasne, dlaczego opracowanie doskonałych robotów odkurzających z mopem, zajęło tyle czasu. Problemy były dwa i oba rozwiązuje dopiero robot sprzątający z mopem nowej generacji.

  • Po pierwsze: nie można było unieść mopa wysoko, bo obudowa robota była w pełni zagospodarowana, a przez to przejeżdżając po już wysprzątanej powierzchni, a tym bardziej najeżdżając na dywan, robot z mopem zostawiał mokre smugi. Trzeba było naprawdę wielu prób, żeby skonstruować obudowę, która umożliwiła podniesienie mopa o więcej niż parę milimetrów.
  • Po drugie zaś, roboty, które mogły używać mopa i odkurzać, nie mogły robić obu tych rzeczy w jednym cyklu pracy. To także była kwestia, którą trzeba było rozwiązań, przeprojektowując ich instalacje i zbiorniki. Dziś ten problem też rozwiązano i choć jest to projekt na swój sposób kompromisowy, to świetnie sprawdza się w większości domów.

Czemu tak długo czekaliśmy na sensowne roboty z funkcją mopowania?

Czy – skoro rozwiązanie dwóch największych problemów wymagało tylko zmiany projektu – nie można tego było zrobić szybciej? Nie, ponieważ producenci stawiali na sprzęt niezawodny, tymczasem projektowe eksperymenty mocno tej niezawodności zagrażały. Jednak dołączenie do automatycznego odkurzacza funkcji zmywania na mokro wymaga dość istotnych zmian, więc wszystkie wcześniejsze wersje, choć świetnie sobie radziły z odkurzaniem, były tak naprawdę testem, jeśli spojrzeć na nie z punktu widzenia dziś dostępnych modeli.

Wolność i nadzwyczajna efektywność, którą obecnie wykazują roboty do sprzątania z mopem renomowanych marek, jest wynikiem wieloletniego wprowadzania względnie niewielkich modyfikacji, które stopniowo uczyniły robot sprzątający z mopem bardziej doskonałym, wszechstronnym i skutecznym.

Czy dzisiaj opłaca się zainwestować w automatyczny odkurzacz z mopem?

Jeszcze dwa lata temu odpowiedź na to pytanie musiałaby być obwarowana mnóstwem zastrzeżeń, ale dziś można odpowiedzieć jednym słowem – tak! Właściwie jedynym ograniczeniem może być budżet, ponieważ problemy, które dręczyły wczesne wersje robotów z mopami, nadal dziś są codziennością w przypadku najtańszych modeli. Opcje są zatem dwie: albo postawić na najbardziej znaną markę, albo poczekać jeszcze trochę, aż wypracowane przez nią rozwiązania zejdą też do segmentu budżetowego. 

Należy jednak zaznaczyć, że współcześnie roboty sprzątające z mopem są bardziej ekonomiczne niż kiedykolwiek wcześniej, a ich koszty często można porównać z doskonale działającymi tradycyjnymi odkurzaczami. W związku z tym, przy podejmowaniu decyzji dotyczącej zakupu kolejnego odkurzacza, zastanów się nad inwestycją w nowoczesne, automatyczne roboty sprzątające, które nie tylko wykonają odkurzanie, ale także umyją podłogi.

Robot do sprzątania z funkcją mopu – to jest naprawdę przełom!
Przewiń na górę